پاسخ سازمان لیگ به اظهارات جلالی + سرلشکر رشید: برای هرگونه واکنش آماده‌ایم – رئال نیوز

ارسال شده توسط

خبرگزاری تسنیم: سعید فتاحی درباره اظهارات مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال پیکان مبنی بر اینکه پیکان در پنج روز دو بازی انجام داده است، اظهار داشت: اولاً پنج روز نبوده، شش روز بوده است
وی افزود: پیکانی‌ها با پرواز مستقیم راهی آبادان شده و به تهران بازگشته‌اند، در صورتی که برخی از تیم‌ها با دو پرواز به شهر محل برگزاری بازی می‌روند. از طرفی، در خوزستان نمی‌توانستیم دو بازی همزمان برگزار کنیم، به همین دلیل پیکان پنجشنبه مقابل نفت آبادان بازی کرد و استقلال خوزستان بازی برابر گسترش فولاد تبریز را جمعه انجام داد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص جلسه بین سازمان لیگ و کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی تصریح کرد: بحث این جلسه در رابطه با مسابقات فصل آینده بود. به دلیل برگزاری جام ملت‌های آسیا، مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۰ قطر، لیگ قهرمانان آسیا و … فصل حساس و شلوغی را در پیش داریم. برنامه مسابقات فصل آینده آماده است و اوایل مرداد و احتمالاً چهارم یا پنجم مرداد لیگ آغاز می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: سعید فتاحی درباره اظهارات مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال پیکان مبنی بر اینکه پیکان در پنج روز دو بازی انجام داده است، اظهار داشت: اولاً پنج روز نبوده، شش روز بوده است. تیم‌هایی چون صنعت نفت آبادان، استقلال و پرسپولیس هم با این شرایط بازی‌های‌شان را انجام دادند. ضمن اینکه استاندارد بین دو بازی، نباید کمتر از سه روز باشد، اما پیکان چهار روز استراحت کرده بود.

——————-

خبرگزاری فارس: سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج‌فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های دفاعی – امنیتی جمهوری اسلامی ایران دارد
خبرگزاری فارس: سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج‌فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان جایگاه ویژه‌ای در سیاست‌های دفاعی – امنیتی جمهوری اسلامی ایران دارد. بنابراین ضمن اینکه رخدادها و تحولات را هوشیارانه رصد و مدیریت کرد، همچنین باید در برابر حوادث پیش‌بینی نشده و تأثیر آن بر گسترش رویارویی‌ها آماده بود.

وی تاکید کرد: سیاست ایران در خلیج‌فارس و دریای عمان «دفاعی – بازدارنده» از طریق «حضور همه‌جانبه و فعال» است. جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد کلیه تحرکات و آمادگی برای هرگونه واکنش دفاعی و تهاجمی در عین حال به دنبال مدیریت حوادث و جلوگیری از افزایش تشنج و درگیری در منطقه است.

رشید گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌فارس تابع سه اصلی اساسی است: تعامل و همکاری فعال با همسایگان، دفاع از امنیت و ثبات در منطقه و مقابله قاطعانه با اقدام مداخله‌آمیز قدرت‌های فرامنطقه‌ای در منطقه.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع خواهد کرد و با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخورد خواهد کرد. هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران را در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه به آزمون گرفته و دچار اشتباه در محاسبه شود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *