نامجومطلق:با حضور جوانان درون تیم ملی چیزی از دست نمی دهیم/ویلموتس به تغییر نسل نگاه داشته باشد

مجید نامجو مطلق درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص لیست تازه بازیکنان تیم ملی گفت: منتشر شدن این لیست به نظر من ماهیت خوبی دارد و کار بدی نیست ولی قاعدتاً این لیست از سمت ویلموتس انتخاب نشده هست چون وی شناختی روی نفرات لیست ندارد و به نظر می‌رسد بیشتر انتخاب فدراسیون باشد. البته این کار ایرادی هم ندارد. یکسری بازیکن جوان درون این لیست هستند و می‌توانند درون فضای اردویی قرار بگیرند و از سمت دیگر ویلموتس هم می‌تواند از فوتبال ما شناخت بیشتری پیدا کند.

وی افزود: زمانی که ویلموتس آمد، ما گیم‌های آنچنانی درون لیگ نداشتیم و درون واقع وی خودش تمام این نفرات را ندیده که بخواهد آنها را انتخاب کند. من فکر می‌کنم با توجه به نگاه ویلموتس ممکن هست به این صورت باشد که خودش از فدراسیون خواسته  این شرایط فراهم شود که آنها یکسری بازیکن جوان را معرفی کنند تا وی به عنوان یک تیم پشتوانه از این جوان‌ها شناخت پیدا کند. این مسئله نشان می‌دهد وی درون پی جایگزین کردن بازیکنان و پیدا کردن نفرات تازه هست. با محک زدن این جوانان فوتبال ما چیزی از دست نمی‌دهد و این فضا سبب می‌شود که بازیکنان جوان بتوانند خودشان را به تیم ملی بزرگسالان نزدیک کنند.

هافبک اسبق تیم ملی درون مورد اینکه اکثر نفرات این لیست، بازیکنان زیر ۲۵ سال هستند و برخلاف گذشته می‌توانند شرایط حضور همزمان درون تیم امید و بزرگسالان را داشته باشند، گفت: قطعا ما احتیاج به جوانگرایی درون سطح ملی داریم. بازیکنانی هستند که درون مرز بازنشستگی قرار دارند و قطعاً سرمربی باید به تغییر نسل تیم ملی نگاهی داشته باشد. این تیم گیم خاصی ندارد و معتقدم این نفرات انتخاب شده‌اند که سرمربی تیم ملی بیشتر روی شرایط فوتبال ما و بازیکنان آن شناخت پیدا کند تا از دل این تمرینات بازیکنانی را ازبرای تیم ملی درون نظر بگیرد. درون فوتبال روز دنیا هم متداول هست که تیم‌های دیگری را انتخاب می‌کنند و محک می‌زنند تا به آن چیزی که می‌خواهند برسند. درون مجموع من فکر می‌کنم هدف اصلی تیم ملی جوانگرایی هست و می‌شود چند بازیکن را از این روش به تیم ملی اضافه کرد.

وی درون جواب به این سؤال که آینده تیم‌ملی را با تفکرات ویلموتس چگونه می‌بیند، گفت: وی مربی جوانی هست و دیدگاه تهاجمی بهتری نسبت به کی‌روش دارد. کی‌روش واقعاً خدمت ها زیادی به فوتبال ما داشت و ساختار درستی ایجاد کرد، شرایط خوبی را به وجود آورد و تیم ما را از نظر میان‌المللی شناخته شده کرد. ویلموتس می‌تواند از این شرایط، استفاده کردن بهینه کند. وی تیم خوبی را که با تفکرات حرفه‌ای ساخته و پرداخته شده درون اختیار دارد. با این حال هر مربی یک فلسفه کاری دارد و با توجه به فلسفه کاری ویلموتس، تیم ملی ما با وی تهاجمی‌‌تر می شود که امیدواریم این اتفاق بیافتد. تیم ایران با کی‌روش درون فاز دفاعی قدرتمند بود ولی درون فاز هجومی مشکلاتی داشت، الان با آمدن ویلموتس امیدواریم گیم زیبا هم درون کنار نتیجه‌گیری تیم ملی‌مان دیده شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *