عبدالمحمدی: تراپ می تواند درون مسابقات قطر سهمیه بگیرد/ تحریم روی تمرینات ما تاثیر گذاشته هست

به گفته خبرگزاری فارس، ملی‌پوشان اهداف پروازی درون تراپ و اسکیت روز دوشنبه ازبرای حضور درون مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک راهی فنلاند شدند.

فرشید عبدالمحمدی سرمربی تیم ملی تراپ ایران درون مصاحبه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد وضعیت تیراندازان تراپ ایران اظهار داشت: ورزشکاران ما اردوهای خوبی پشت سر گذاشتند و ازبرای مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک آماده هستند ولی با توجه به اینکه ما تحریم هستیم مهمات وارد کشور نمی‌شود و مهماتی که ما داریم کیفیت لازم را ندارد، به همین دلیل این موضوع روی تمرینات ورزشکاران تأثیر گذاشته هست.

وی افزود: ورزشکاران ما درون اوج آمادگی هستند. مسابقات کسب سهمیه المپیک تدارکاتی هم محسوب می‌شود تا ورزشکاران تراپ ازبرای مسابقات قهرمانی آسیا که مهرماه درون قزاقستان برگزار می شود و مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره‌ای که آبان ماه درون قطر برگزار می شود آماده شوند.

عبدالمحمدی درون جواب به این سوال که تراپ هیچ وقت درون طول تاریخ تیراندازی صاحب سهمیه المپیک نشده آیا شما فکر می کنید این اتفاق ازبرای المپیک ۲۰۲۰ توکیو رخ دهد خاطرنشان کرد: از زمانی که دادگر به فدراسیون آمده حمایت کامل از این رشته صورت گرفته و اعزام ها به صورت کامل انجام شده هست. ما درون مسابقات قزاقستان یک فینالیست داشتیم، درون مسابقات آزاد قطر هم نتایج خوب بود ورزشکاران فینالیست بودند. درون میکس نقره هم با حضور تمام عنوان داران جهان و المپیک مدال نقره را کسب کردیم ولی تعداد اعزام ها به دلیل تحریم محدودیت هست امیدوارم درون قطر سهمیه المپیک کسب شود ولی درون فنلاند هم این اتفاق دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: ورزشکاران ما تاکنون ۱۲ رکورد برون‌مرزی تیمی و انفرادی را ارتقا دادند که این نشان از رشد تراپ دارد. ازبرای ما قزاقستان میدان خوبی هست تا ازبرای مسابقات کسب سهمیه المپیک درون قطر آماده شویم. با توجه به اینکه تعدادی از کشورها سهمیه گرفته اند این شانس ازبرای ما درون قطر وجود دارد تا ورزشکار المپیکی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تراپ ایران درمورد عدم اعزام بانوان به فنلاند تصریح کرد: درون این خصوص هم بحث ویزا مطرح هست و هم شورای برون مرزی. با توجه به اینکه تراپ بانوان به آن سطح نرسیده که درون مسابقات جهانی حرفی ازبرای گفتن داشته باشد، اعزام نمی‌شود ولی شاید ازبرای قزاقستان ما درون ماده میکس شرکت کنیم به همین دلیل باید تمرینات بانوان هم شروع شود.

انتهای پیام/ک

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *