سلطانی: آنهایی که سودای المپیک دارند، حق غلط ندارند/ مدال توکیو زندگی را تغییر می‌دهد

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نخستین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بزرگسالان ازبرای حضور درون لیگ جهانی کاراته وان مراکش از صبح روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه با دعوت از ۱۲ بازیکن درون آکادمی ملی المپیک تهران شروع شده هست تا ملی پوشان کشورمان با آمادگی لازم درون چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان مراکش حضور پیدا کنند.

شهاب سلطان درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درون جواب به این سوال که درون آستانه اعزام به چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان شرایط تمرینات ملی‌پوشان چطور هست، گفت: بچه‌ها درون تمرینات خیلی خوب هستند، تمرینات ما هم بیشتر درون شرایط مسابقات هست. درون این مرحله بیشتر کمیته داشته‌اند و تمرینات طوری طراحی شده بود که نزدیک به مسابقه باشند به نظرم شرایط ملی‌پوشان راضی کننده و خوب بود. از همه جهت و حتی شرایط فنی خوب و راضی کننده هست. بحثی که وجود دارد این هست که آنها باید همین شرایط را به تاتامی مراکش انتقال دهند و بدون غلط باید مسابقه بدهند از این به پس مسابقات به دلیل امتیازهایی که به ورزشکاران داده می‌شود حساس خواهد بود. آنهایی که سودای حضور درون المپیک را درون سر می‌پرورانند باید از این تاریخ به پس درون تمام مسابقات بدون غلط و با تفکر از تاتامی خارج شوند. 

وی درون جواب به این سوال که قبول دارید از این به پس به خاطر اینکه قرار هست همه کشورها ازبرای رسیدن به المپیک  تلاش کنند رقابت دشوار‌تر از گذشت خواهد بود، گفت: بله به نظرم حساسیت مسابقات دو چندان از قبل می‌شوند همین که عنوان شد رشته کاراته درون المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیست این اتفاق می‌ افتد که کاراته درون المپیک حساسیت بسیار بالایی داشته باشد. همه می‌آیند که این یک دور مدال را کسب کنند تا درون تاریخ ورزش کشورشان نامشان ثبت شود. ممکن هست کسب یک مدال درون المپیک زندگی یک ورزشکار را تغییر دهد، بچه‌های ما هم از این قاعده مستثنی نیستند درصورتیکه آنها می‌خواهند درون ورزش کشورشان جاودانه باشند و درصورتیکه از لحاظ مالی هم می‌خواهند درون زندگی‌شان تغییراتی ایجاد شود، دیگر حق هیچ اشتباهی تا رسیدن به المپیک را ندارند. 

مربی تیم ملی کاراته، خاطرنشان کرد: حریفان اصلی بچه‌ها درون جدول رنکینگ بسیار خوب هست. آنها درون مسابقات قهرمانی اروپا حضور پیدا کردند و امتیازهای خوبی را جمع کردند. بچه‌های ما هم باید از مسابقات مراکش به پس بتوانند همه امتیازها را جمع کنند و با کسب امتیاز حریفان را از جدول رنکینگ پایین بکشند. آنها نباید فراموش کنند، حریفان اروپایی درون مسابقات اروپا امتیاز کسب کرده‌اند و باید درون مسابقات قهرمانی آسیا (ازبکستان) و کاراته‌ وان‌های پیش ‌رو امتیازهای لازم را کسب کنند. 

وی درون جواب به این سوال که حضور جوردن توماس کاراته‌کای وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی انگلیس درون ایران بازتاب زیادی داشت نظر شما درون رابطه با حضور وی درون اردوهای تیم ملی ایران چیست، گفت: اینکه درون شرایط فعلی میان‌المللی ما درون وضعیتی قرار داریم که همه از آن مطلع هستیم زمانی یک ورزشکار انگلیسی که نشان طلای مسابقات جهانی را دارد به ایران می‌آید این پیام خوبی ازبرای همه دنیا دارد از نگاه دیگر اینکه خوشبختانه کاراته ایران درون دنیا درون جایگاهی قرار دارد که نه تنها این نماینده انگلیس بلکه کاراته‌کاهای بزرگ و نامدار دنیا تقاضا دارند که ما با آنها اردوی مشترک داشته باشیم. آنها درون تلاش هستند که بیایند درون ایران تمرین مشترک برگزار کنند ما هم باید از این فرصت‌ها استفاده کردن کنیم از نظر تقویت بچه‌ها و هم از نظر شرایط میان‌المللی حضورمان درون چنین اردوهای مشترکی استفاده کردن کنیم. 

سلطانی درون جواب به این سوال که گویا روس‌ها و انگلیسی‌ها نیز ازبرای برگزاری اردوی مشترک به ما درخواست داده‌اند، گفت: تیم ملی انگلیس ما را به اردوی مشترک درون منچستر دعوت کرده هست روس‌ها و اسپانیایی‌ها هم ازبرای برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی مردان درخواست‌هایی را به فدراسیون ایران ارائه کردند. این نشان از جایگاه و قدرت بالای کاراته ایران درون دنیا هست. 

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *