سلطانی‌فر: صالحی امیری شناخته شده است – رئال نیوز

ارسال شده توسط

ایسنا: وزیر ورزش و جوانان در پایان انتخابات کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران بیان کرد: در ابتدا حادثه ناگواری که برای دریانوردان کشتی سانچی رخ داد را به خانواده‌هایشان تسلیت می‌گویم
او در ادامه افزود: کاندیداها آمدند و ضمن اینکه در روزهای گذشته فرصت داشتند توانمندی‌ها و برنامه‌های خود را ارائه دهند، در این انتخابات حضور داشتند. البته به غیر از انتخابات ریاست کمیته که تنها دو کاندیدا در آن حضور داشتند و یک کاندیدا در روز انتخابات انصراف داد. صالحی امیری که از صاحب‌نظران مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور است و در صحنه ورزش نیز با توجه به حضورش به عنوان سرپرست در وزارت ورزش چهره شناخته شده ‌ای است و به عنوان تنها کاندیدا با اجماع همه اعضا انتخاب شد.

او در ادامه افزود: هر زمانی که مسئولان در بخش‌های مختلف کمیته ملی المپیک انتخاب می‌شوند، برای ورزش کشور مهم است. چرا که مباحث مربوط به ورزش قهرمانی را در بازی‌های آسیایی، المپیک‌ها و همچنین رویدادهای ورزشی که به عنوان داخل سالن آسیا و کشورهای اسلامی برگزار و از طریق کمیته ملی المپیک هماهنگ می‌شود. در مجموع دوره‌های گذشته المپیک در ۱۶ دوره گذشته تا به امروز ورزشکاران و قهرمانان ما ۱۸ مدال طلا، ۲۱ نقره و ۲۹ برنز را به دست آوردند که خوشبختانه بیشتر این مدال‌ها مربوط به بعد از انقلاب اسلامی است.

او در ادامه افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش سرمایه‌گذاری جدی را به عمل آورده و ارزش ویژه‌ای برای آن قائل است. برنامه‌ریزی دقیقی را به همراه کمیته ملی المپیک انجام داده‌ایم و ان‌شاءالله همین روند را نیز با مجموعه جدید در کمیته خواهیم داشت. در یک همکاری بسیار نزدیک در جلسات فشرده که رسانه‌ها از جمله رسانه ملی نیز اخبار آن را انعکاس داد، همه برنامه‌های فدراسیون‌ها را با دقت رصد و  مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. برنامه‌هایی که برای بازی‌های آسیایی جاکارتا، المپیک زمستانی، المپیک ۲۰۲۰ توکیو به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در بخش‌های مختلف هدف‌گذاری‌هایی را انجام داده‌ایم و به گونه‌ای پیش خواهیم رفت که فشار و تمرکز ورزش ما همانند گذشته بر روی ۴ رشته وزنه‌برداری، کشتی، تکواندو و تک مدال دوومیدانی نباشد و با توجه به اضافه شدن چند رشته جدید در المپیک ۲۰۲۰ مانند سنگ‌نوردی، کاراته و همین طور رشته‌های گذشته مانند شمشیربازی و تیراندازی و احتمالا در قایقرانی بتوانیم  بر روی سکو قرار بگیریم چرا که در المپیک ریو نیز در این رشته‌ها ملی‌پوشان به کسب مدال نزدیک بودند. امیدوار هستیم تعداد رشته‌های مدال‌آور ما در المپیک ۲۰۲۰ به ۸ رشته افزایش پیدا کند.

ایسنا: وزیر ورزش و جوانان در پایان انتخابات کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران بیان کرد: در ابتدا حادثه ناگواری که برای دریانوردان کشتی سانچی رخ داد را به خانواده‌هایشان تسلیت می‌گویم. امروز دوره فعالیت هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ۳۰ دی ماه ۹۶ به پایان می‌رسد، با توجه به اینکه از حدود ۴ ماه پیش بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که انجام گرفت و هماهنگی‌های ریاست پیشین کمیته، امروز در یک انتخابات بسیار باشکوه و در فضای همکاری و تعامل و  رفاقتی، شاهد یک رقابت مهیج به خصوص در چند بخش بودیم.

سلطانی‌فر درباره انتخابات در بخش خزانه‌داری بیان کرد: در بخش خزانه‌داری انتخابات در همان مرحله اول تمام شد. در بخش دبیر کمیته ملی المپیک، نواب رییس و ۶ نفر اعضای هیات اجرایی شاهد یک رقابت بسیار چشمگیر و نزدیکی بودیم که انتخابات در این سه بخش به دور دوم کشیده شد و خوشبختانه همه در یک فضای رفاقتی و همکاری، یک رقابت سالم را رقم زدند. امروز یک روز ویژه در تاریخ ورزش کشور است.

سلطانی‌فر در پایان در پاسخ به این سوال که آیا رفاقت و همدلی شما و صالحی امیری همچنان ادامه پیدا خواهد کرد گفت: قطعا همین گونه خواهد بود. صالحی استاد بوده و خواهد بود. در دولت با یکدیگر بوده‌ایم و سال‌های سال در خدمت در جاهای مختلف حضور داشتم و همان طور که گفتم فکر می‌کنم دوره خوبی را بتوانیم با تجربه و توانی که دارد و همچنین تعاملی که با دولتمردان دارد  و از افراد مورد اعتماد رییس جمهور است بتوانیم بار بیشتری را از ورزش کشور به دوش بکشیم و سرعت توسعه را شتاب دهیم.

سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به اعضای هیات اجرایی بیان کرد: برای اعضای مختلف هیات اجرایی فعلی و سابق آرزوی موفقیت دارم. بویژه از برادر عزیزم هاشمی که از مدیران باسابقه ورزش کشور است و از اول بهمن‌ماه به خانه خودش یعنی وزارت ورزش بازخواهد گشت و ما آنجا در خدمت او خواهیم بود. برای صالحی، شهنازی و سایر اعضای هیات اجرایی جدید نیز آرزوی موفقیت دارم. در کنار یکدیگر و شانه به شانه با تعامل، همکاری و ان‌شاءالله دلسوزی که همه اهالی ورزش همچنین روسای فدراسیون‌ها و قهرمانان دارند و رسانه‌های ورزشی روز به روز به توسعه ورزش هم در ابعاد همگانی و هم در ابعاد قهرمانی و هم در بعد توسعه اماکن ورزشی با شتاب‌تر حرکت کنیم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *