سلطانی‌فر: آنچه دنبالش بودیم محقق شد – رئال نیوز

ارسال شده توسط

خبرگزاری فارس: مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه رقابت های جام تختی درباره اقدام غیراخلاقی کمیته برگزاری بازی های المپیک زمستانی و همچنین شرکت سامسونگ اظهار داشت: از ساعات اولیه که این برخورد نسنجیده و غیراخلاقی با ورزشکاران ایرانی انجام شد و از آنجا که ما این برخورد زشت را به دور از شان ملت ایران و همچنین منشور المپیک می دانستیم بلافاصله موضع گیری سختی انجام دادیم و دستگاه دیپلماسی ایران و وزیر امور خارجه و همچنین وزرای صنعت و معدن و ارتباطات نیز در این باره موضع گیری کردند تا اقدامات تنبیهی را انجام دهند
خبرگزاری فارس: مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه رقابت های جام تختی درباره اقدام غیراخلاقی کمیته برگزاری بازی های المپیک زمستانی و همچنین شرکت سامسونگ اظهار داشت: از ساعات اولیه که این برخورد نسنجیده و غیراخلاقی با ورزشکاران ایرانی انجام شد و از آنجا که ما این برخورد زشت را به دور از شان ملت ایران و همچنین منشور المپیک می دانستیم بلافاصله موضع گیری سختی انجام دادیم و دستگاه دیپلماسی ایران و وزیر امور خارجه و همچنین وزرای صنعت و معدن و ارتباطات نیز در این باره موضع گیری کردند تا اقدامات تنبیهی را انجام دهند.

وزیر ورزش در پایان نیز به سمت داوران و عوامل اجرایی برگزاری مسابقات رفت و با آنها دست داد و خسته نباشید گفت.

وی افزود: شرکت سامسونگ ابتدا این موضوع را بر گردن مسئولان برگزار کننده مسابقات انداخت، اما با پیگیری هایی که انجام شد کمیته برگزاری بازی ها و همچنین این شرکت از ایران عذرخواهی کردند و آنچه ما دنبالش بودیم محقق شد و طبیعتا مراحل بعدی نیز پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه بررسی های کادر فنی تیم ملی و ارزیابی ما حاکی از این است که توانسته ایم به اهدافمان در این رقابت ها برسیم گفت: هدف کادر فنی محک کشتی گیران جوان در این رقابت ها برای آماده سازی هر چه بیشتر در رویدادهای مهم بین المللی از جمله المپیک است. ما همچنین مسابقات قهرمانی آسیاف بازی هایی آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ را در پیش داریم که امیدواریم کشتی بازهم برای کشورمان افتخارآفرین باشد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه درباره برگزاری جام تختی در تبریز تصریح کرد: در راستای برنامه مدون تبریز ۲۰۱۸ که به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی معرفی شده است در صدد بودیم در جهت هر چه با شکوه تر شدن این برنامه میزبانی یک سری رویدادهای بین المللی را به استان آذربایجان شرقی و به خصوص شهر تبریز بدهیم. بر همین اساس نیز میزبانی ۶ یا ۷ رویداد بین المللی در رشته های مختلف را تا پایان سال ۲۰۱۸ به تبریز واگذار می کنیم.

سلطانی فر ادامه داد: از جمله این رقابت ها مسابقات جام تختی بود که با حضور ۱۴ کشور خارجی در تبریز در حال برگزاری است که این امر نشان دهنده اعتبار و سطح بالای این مسابقات است.

سلطانی فر درباره سال پرترافیک کشتی ایران و برنامه ریزی وزرات ورزش برای حمایت هر چه بیشتر از این رشته گفت: فدراسیون کشتی جزء فدراسیون های مهم ماست و کشتی ریشه در هویت فرهنکی، تاریخی و ملی ما دارد. قلب کشتی جهان در ایران می تپد و این رشته همواره جزء بزرگترین افتخارآفرینان ورزش ایران بوده است کما اینکه ما در ۱۶ دوره المپیک تنها در ۴ رشته کشتی، وزنه برداری، تکواندو و تک مدال دوومیدانی توانسته ایم به افتخار برسیم که کشتی بیشتری سهم را دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *