دهدارى: معطل رهن و اجاره خانه‌ام هستم/ هدف آقایان سلبریتی‌پروری هست!

امیر دهداری درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص شرایط آمادگی خودش و تیم ملی واترپلو اظهار داشت: من ۲۶ ساله هستم و از سن ۱۵ سالگی عضو تیم‌های ملی بوده‌ام. درون رده‌های مختلف گیم کرده‌ و الان هم درون اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور دارم. ما استعدادهای بسیار خوبی درون ایران داریم و به تازگی هم توانستیم پس از حدود ۴۰ سال درون آسیا به مدال دست پیدا کنیم. ازبرای رسیدن به این مدال سه سال بدون دریافت هیچ پولی دشوار تمرین کردیم و حتی روزهای تعطیل دور هم جمع می‌شدیم و تمرین می‌کردیم.

* خودمان هم باور نمی‌کردیم چین را شکست دهیم

وی ادامه داد: نزدیک به گیم‌های آسیایی رئیس فدراسیون از جیب خود کمک خرج‌ای به ما می‌داد و دغدغه ملی‌پوشان کم شده بود. درون گیم‌ رده‌بندی توانستیم تیم ملی چین را شکست دهیم. چینی‌ها از بهترین‌های دنیا هستند و ما خودمان هم باور نمی‌کردیم که این تیم را شکست دهیم؛ البته تمرینات بسیار خوبی داشتیم و باید به مدال دست پیدا می‌کردیم.

* فوتبالی‌ها چمدان چمدان پاداش می‌گیرند، ولی ما…

ملی‌پوش واترپلو خاطرنشان کرد: پس از گیم‌های آسیایی ملی‌پوشان چین به لیگ اسپانیا رفتند، ولی ما زمانی به ایران بازگشتیم هیچ مسئولی به استقبال ما نیامد و پاداشی به ما داده نشد تا درون ادامه مسیر دلگرم شویم. از طرفی تیم ملی فوتبال رده‌های چهارم و پنجم را کسب می‌کند و چمدان چمدان پاداش می‌گیرد. نمی‌دانم وزارت ورزش به چه چیزی فکر می‌کنم که اینگونه با رشته‌های ورزشی برخورد می‌کند. نمی‌دانم هدف آقایان قهرمان‌پروری هست یا سلبریتی‌پروری! هر ورزشی سختی خاص خودش را دارد، ولی درون رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو باید خرج شود تا یک ورزشکار به موفقیت برسد.

* صدای‌مان را شنیده و فکری به حال‌مان کنید

دهداری واترپلو امسال دشوار‌ترین رشته ورزشی معرفی شد، افزود: امسال حریفان ما اردوهای بلندمدت برگزار کرده و شرایط بسیار خوبی دارند، ولی ما پس از هفت ماه تازه تیم را جمع کرده‌ایم و می‌خواهیم ازبرای المپیک آماده شویم. با این شرایط طبیعی هست که حتی نتوانیم عنوان سومی گیم‌های آسیایی را هم تکرار کنیم، چراکه بسیار دور از ذهن هست. مسئولان فدراسیون ما با توجه به اتفاقاتی که ازبرای استخر آزادی هم رخ داده، بسیار تحت فشار هستند، بنابراین درخواست من از مسئولان محترم وزارت ورزش این هست که صدای ما را بشنوند و فکری به حال ما کنند. 

* آقایان بجای حفظ و تقویت نسل طلایی، همه چیز را رها کرده‌اند

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، عنوان کرد: اسپانسرها کمرنگ شده‌اند و شاید درصورتیکه بحث تحریم‌ها مطرح نبود شرایط کمی متفاوت می‌شد. درون حال حاضر وزارت ورزش باید ما را حمایت کند، چون چند سال به صورت حرفه‌ای تمرین کرده‌ایم و نسلی طلایی را ساخته‌ایم. درون ساختن این تیم جوان و آینده‌داری خیلی‌ها نقش دارند و باید قدر تمام آنها را دانست. با تمام کم و کاستی‌ها توانستیم مدال برنز گیم‌های آسیایی را بگیریم، ولی مسئولان بجای اینکه این تیم را حفظ و تقویت کنند، همه چیز را رها کرده‌اند. چه بسا درصورتیکه کره‌جنوبی هم ما را دعوت نمی‌کرد هیچ اردوی تدارکاتی هم نداشتیم.

 

* هیچ کمکی نمی‌کنند؛ تابعیت هم بگیریم «بی‌غیرت» صدای‌مان می‌کنند

بازیکن اصفهانی تیم ملی واترپلو درخصوص شرایط لیگ برتر گفت: ریزش تیم‌ها و پایین آمد کیفیت گیم‌ها درون لیگ امسال را همه دیدند. بودجه تیم‌ها بسیار کم شده و بدون شک بازیکنی مثل خودم که عمرش را درون این رشته گذرانده و هیچ هنر دیگری ندارد انگیزه خود را از دست می‌دهد، چون آینده‌ای ندارد. زمانی هیچ توجهی به من نمی‌کنند و کمک مالی هم ندارم، ناچار می‌شوم مانند بعضی دیگر از ورزشکاران مطرح‌مان به فکر گرفتن تابعیت کشور دیگری باشم. درصورتیکه این اتفاق هم رخ دهد می‌گویند فلان بازیکن بی‌غیرت بود و رفت، ولی واقعا موضوع بزرگتر از این حرف‌هاست. 

* معطل رهن و اجاره خانه‌ام هستم

دهداری عنوان کرد: سال‌ها هست که بدون دریافت پول ازبرای موفقیت کشورم می‌جنگم، ولی سوالم این هست که آیا حق فلان بازیکن فوتبال که روزی ۴ ساعت توپ می‌زند و ضربانش نهایتا ۴۰ دقیقه بالای ۱۷-۱۸ هست پس از کسب عنوان چهارمی و پنجمی بیش از ۵ هزار دلار پاداش بگیرد؟ قصد بی‌احترامی به هیچکس را ندارم، ولی من به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای با وجود گذشت حدود یک سال از کسب مدال برنز آسیا معطل رهن و اجاره خانه‌ام هستم. زمانی به این موضوعات فکر کنم طبیعی هست که درون تمرینات و مسابقات تمرکز بالایی نداشته باشم.

* دیدگاه وزارت ورزش باید از حالت عشایری خارج شود

وی افزود: درصورتیکه دل آقایان ازبرای ورزش می‌سوزد بجای تصویر گرفتن، مصاحبه کردن و مطرح کردن خودشان درون رسانه‌ها بهتر هست وارد کار شوند و نگاه ویژه‌ای به رشته‌های پایه داشته باشند. همین رشته‌های پایه مدال‌های زیادی هم درون المپیک دارند؛ ازبرای مثال مایکل فلپس به تنهایی ۸ مدال المپیک کسب می‌کند و درون مقابل هم کل کاروان ایران ۸ طلا می‌گیرد. دیدگاه وزارت ورزش باید از حالت قدیمی و عشایری تغییر کرده و به روز شود. مدیرانی که واقعاً درون ورزش بوده‌اند باید مجموعه را مدیریت کنند. وزارت ورزش به صورت مستقیم با نخبه‌ها و جوانان سروکار دارد. ای کاش آقایان اجازه ندهند که ورزش کشور با این همه استعداد نابود شود.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *