خرج یک میلیاردی ایران ازبرای مسابقات جهانی اسکی چمن

به گفته خبرگزاری فارس، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی درون نشست خبری درمورد شروع رقابت های جهانی جوانان و جام جهانی اسکی چمن که از فردا درون دیزین شروع می شود، اظهار داشت: با توجه به تلاش ۳ ماهه دیزین با همکاری شرکت توسعه، رخکتن ازبرای تیم های شرکت کننده آماده شد و باید از تلاش همه تشکر کنم.
وی درون ادامه افزود: پس از ۳ سال قرار میزبان مسابقه فراملی باشیم. تیم ملی اسکی چمن از اواسط اردیبهشت تمریناتش را درون اردبیل شروع کرده و ادامه آن درون دیزین انجام شده هست. تیم ایران با ترکیب ۳ ورزشکار درون مسابقات جهانی حضور داشت و نتایج هم قابل قبول بود.
رئیس فدراسیون اسکی، یادآور شد: مسابقات از ۲ جهت ازبرای ما قابل اهمیت هست؛ نخست اینکه ازبرای جوانان فرصتی پیش می آید تا درون مسابقات شرکت کنند. ۳ روز اول کنار مسابقات جوانان، مسابقات لیگ را هم خواهیم داشت. ۳ روز آخر هم فینال قهرمانی جهان برگزار می شود. ۶ روز میزبانی به رشد و توسعه اسکی روی چمن کمک می کند و فرصت خوبی ازبرای ورزشکاران ایران خواهد بود تا درون این مسابقات شرکت کنند.
افتخاری ادامه داد: میزبانی یکی از ارکان اساسی پیشرفت هست که می تواند به توسعه اسکی کمک کند. امیدوارم میزبان شایسته ای باشیم و قهرمانان ایران هم بتوانند روی سکو بروند. با توجه به مسابقات سوئیس می توانیم امیدوار به نتایج خوب باشیم.
رئیس فدراسیون اسکی درمورد تعداد تیم های شرکت کننده درون مسابقات جهانی، عنوان کرد: ایتالیا، اسلواکی، اتریش و چک با ظرفیت های مختلف شرکت می کنند. ایتالیا و چک بیشترین شرکت کننده را دارند. نماینده جهانی هم از ایتالیا خواهد بود.
وی درمورد خرج های انجام شده، خاطرنشان کرد: بخشی را فدراسیون، بخشی هم از طریق کمک اسپانسرها و اداره ورزش البرز تامین می شود. بالغ بر ۴۰۰ میلیون تا امروز خرج شده هست و خرج اصلی مسابقات مثل اسکان، حق الزحمه عوامل برگزاری، جوایز مانده که جوایز ۱۰ هزار دلار هست. مجموعه ای دست به دست هم داده تا این میزبانی انجام شود. بالغ بر یک میلیارد خرج مسابقات شده هست. درون ایران ما با تیمی کامل شرکت می کنیم. درون بزرگسالان با ۷ درون جوانان با ۸ ورزشکار شرکت می کنیم.
افتخاری درمورد اینکه چه تعداد کشور غایب هستند، گفت: اینکه ایران امنیت ندارد تاثیر داشته و ۳ کشور نیامده اند. از آسیا ژاپن به این مسابقات نیامده و ما توقع داشتیم شرکت کنند. تیم های شرکت کننده هم با تیم اصلی درون مسابقات شرکت می کنند. ۲ کشور هم از اروپا غیبت دارند. حدودا ازبرای ۱۳ کشور دعوت نامه ارسال شده بود ولی مباحث مطرح شده سبب شد آنها نیایند.

رئیس فدراسیون اسکی با تاکید بر توسعه اسکی چمن، یادآور شد: یکی از ۵ رشته اصلی ما اسکی چمن هست و دنبال توسعه این رشته هستیم. با توجه به محدودیت ازبرای اعزام ورزشکاران به کشورهای اروپایی، اسکی چمن می تواند محفل آلپاین را گرم نگه دارد. این رشته مورد توجه فدراسیون جهانی هست به همین دلیل باید درون پی توسعه این رشته باشیم.
عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک درون ادامه صحبت هایش درون نشست خبری درمورد اینکه آیا ازبرای حق پخش خرج ای پرداخت کرده اید، عنوان کرد: صدا و سیما چیزی از ما ازبرای پخش نمی گیرد ولی باید به بعضی عوامل پرداختی داشته باشیم.
افتخاری درمورد اینکه آیا ارز ازبرای پرداخت جوایز تهیه شده، خاطرنشان کرد: نهایتا این ارز باید پرداخت شود. بعضی از خرج توسط کشورهایی که وارد می شوند پرداخت می شود بخشی را هم تامین کرده ایم. کمیته و وزارت هم توجه خاصی به میزبانی ایران دارند.

به گفته فارس، شهیار افشار بهره بردار دیزین هم درمورد میزبانی ایران درون مسابقات جهانی اسکی چمن، عنوان کرد: این رشته سبب می شود تا دیزین درون تابستان هم فعالیت خود را داشته باشد. سطح ورزشکاران ما هم بالا رفته به چه دلیل که هیچ وقت نزدیک به سکوی قهرمانی نشده بودیم ولی درون مسابقات جهانی سوئیس اسکی بازان تا پای سکو هم رفتند.

وی درمورد اینکه آیا پیست آماده هست و درون دوره قبل شاهد شکستگی و مصدومیت ورزشکاران بودیم، عنوان کرد: این رشته این مصدومیت ها را دارد. درصورتیکه پیست هم مشکل داشته باشد سبب آسیب ورزشکار می شود. تلاش ما این بوده تا توانایی های ایران را درون این رشته نشان دهیم. آمادگی کامل ازبرای میزبانی وجود دارد.
انتهای پیام/ر
 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *