جزییات مراسم تشییع پیکر همایون شهنواز + فیلم: چگونه زنگ آهن را از ابزار باغبانی بزداییم؟ – رئال نیوز

ارسال شده توسط

خبرگزاری ایسنا: مراسم تشییع پیکر کارگردان «دلیران تنگستان» شنبه هفته آینده از مقابل ساختمان خانه سینما برگزار می‌شود
به گفته وی در صورت موافقت میراث فرهنگی و مسوولان بوشهر، پیکر مرحوم همایون شهنواز روز یکشنبه ـ ۲۰ اسفند ماه ـ در شهرستان دلوار تشییع و تدفین می‌شود.

محمد ولی‌زاده، روزنامه‌نگار و دوست همایون شهنواز ـ در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزییات برگزاری مراسم تشییع این کارگردان فقید گفت: این مراسم از ساعت ۹ صبح شنبه (۱۹ اسفند ماه)‌ از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما واقع در خیابان وصال، طالقانی برگزار می‌شود.

ولی‌زاده درباره محل خاکسپاری پیکر مرحوم همایون شهنواز هم گفت: هماهنگی‌هایی برای خاکسپاری پیکر ایشان در شهرستان دلوار بوشهر انجام شده است. پس از ساخت سریال «دلیران تنگستان»، مردم خونگرم بوشهر ایشان را متعلق به آن سرزمین می‌دانند و آقای شهنواز هم علاقه بسیاری به بوشهر داشتند؛ منتها خانواده ایشان پیشنهاد دادند که پیکر مرحوم شهنواز در خانه رییسعلی دلواری دفن شود و چون این خانه زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است، آنها باید مجوز این امر را صادر کنند.

او علت تاخیر در برگزاری این مراسم را بازگشت برخی از اعضای خانواده مرحوم شهنواز به ایران برای شرکت در مراسم تشییع عنوان کرد.

کارگردان سریال «دلیران تنگستان» که چندی قبل در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.

خبرگزاری ایسنا: مراسم تشییع پیکر کارگردان «دلیران تنگستان» شنبه هفته آینده از مقابل ساختمان خانه سینما برگزار می‌شود.

«روزهای به‌یادماندنی» دیگر اثر این کارگردان فقید است.

——————-

– احسان درخشنده: ابزار باغبانی از جمله وسایلی هستند که زیاد در معرض رطوبت قرار می‌گیرند. همان طور که می‌دانید، آهن در معرض رطوبت دچار زنگ‌زدگی می‌شود
سؤال مهمی که پیش می‌آید این است که با ابزار باغبانیِ زنگ‌زده چه باید کرد؟ آیا راهکاری برای احیای این وسایل وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها، تماشای ویدئوی زیر می‌تواند مفیدِ فایده باشد. این ویدئو راهکاری ساده و کاربردی را به شما آموزش می‌دهد که به کمک آن می‌توانید به راحتی از شرّ زنگِ آهنِ تشکیل شده بر روی ابزارِ باغبانی خلاص شوید.با ما همراه باشید.

فیلم: چگونه زنگ آهن را از ابزار باغبانی بزداییم؟

– احسان درخشنده: ابزار باغبانی از جمله وسایلی هستند که زیاد در معرض رطوبت قرار می‌گیرند. همان طور که می‌دانید، آهن در معرض رطوبت دچار زنگ‌زدگی می‌شود. با این وصف، ابزار باغبانی هم از زنگِ آهن مصون نیستند. زنگ‌زدگی نه تنها ظاهری بدشکل به این ابزار می‌بخشد بلکه گاهاً کارآییِ آن‌ها را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *