ترامپ: ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم + ستاره فرانسوی الدوحیل و آتش بازی ۲ دقیقه‌ای! – رئال نیوز

ارسال شده توسط

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه افشا کرد که ایالات متحده طی ۱۷ سال گذشته ۷ تریلیون دلار برای تاثیرگذاری در خاورمیانه هزینه کرده است
ترامپ طی پیامی در توئیتر خود نوشت: «این هفته، برای زیرساخت‌ها هفته بزرگی خواهد بود. بعد از هزینه کردن احمقانه ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه، اکنون زمان سرمایه‌گذاری در کشور خودمان است.»

ترامپ در حالی از هزینه‌کرد دولت‌ةای قبلی آمریکا در خاورمیانه انتقاد می‌کند که خود او در بودجه پیشنهادی‌اش برای سال ۲۰۱۹ افزایش ۳۶ میلیوند لاری بودجه برای آنچه که «منزوی‌سازی کره شمالی و افزایش فشار تحریم‌ها علیه ایران» خوانده، را پیشنهاد داد.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه افشا کرد که ایالات متحده طی ۱۷ سال گذشته ۷ تریلیون دلار برای تاثیرگذاری در خاورمیانه هزینه کرده است.
کارشناسان و تحلیلگران نیز می‌گویند آمریکا حدود ۱٫۸ تریلیون دلار بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷ برای جنگ‌های افغانستان و عراق هزینه کرده است.

روزنامه «واشنگتن پست» در این باره نوشت: ترامپ این ادعا را در زمان‌های مختلف، بارها مطرح کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد او حداقل ۲۱ بار این ادعا را تکرار داشته است.

بر این اساس، ارزیابی جامع‌تر از هزینه‌های آمریکا در خاورمیانه در مسائل مربوط به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان نشان می‌دهد که در بازه زمانی ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶، حدود ۳٫۶ تریلیون دلار هزینه شده است.

——————-

ورزش سه: کریم بودیاف در دو دقیقه ۲ گل به ذوب اهن زد و به نوعی حکم شکست این تیم را امضا کرد.

 نماینده ایران در آستانه پیروزی بود اما کریم بودیاف، دو بار دروازه رشید مظاهری را گشود و نکته جالب، تنوع شیوه به ثمر رسیدن این گل ها بود
این بازیکن ۲۷ ساله، متولد کشور فرانسه است و حتی سابقه بازی در تیم جوانان نانسی را هم دارد اما حالا با تابعیت قطری، برای تیم لخویا بازی می کند. او هشتمین سال حضور در لخویا را سپری می کند و در این سال ها، به عنوان مدافع یا هافبک به میدان رفته است.

بودیافِ فرانسوی برای تیم ملی قطر به میدان می رود و سابقه ۳۷ بازی ملی برای این کشور حوزه خلیج فارس را نیز دارد.

ستاره فرانسوی الدوحیل و آتش بازی ۲ دقیقه‌ای!

ستاره فرانسوی الدوحیل و آتش بازی ۲ دقیقه‌ای!

عکس از: امیرحسین خیرخواه

 نماینده ایران در آستانه پیروزی بود اما کریم بودیاف، دو بار دروازه رشید مظاهری را گشود و نکته جالب، تنوع شیوه به ثمر رسیدن این گل ها بود. بودیاف گل اول را روی ریباند به ثمر رساند اما گل دوم، روی ضربه سر این بازیکن به ثمر رسید.

ورزش سه: کریم بودیاف در دو دقیقه ۲ گل به ذوب اهن زد و به نوعی حکم شکست این تیم را امضا کرد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *