اظهارات نخ نمای کاشانی علیه برانکو؛بی وقت و ادامه دار/ کم گوی و گزیده گوی!

به گفته خبرگزاری فارس، روز گذشته و درون حالیکه همه منتظر شروع گیم تیم‌های پرسپولیس و سایپا بودند جعفر کاشانی رئیس «دائمی» هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درون مصاحبه‌ای عجیب و جنجالی صحبت‌هایی به زبان آورد که این صحبت‌ها حتی واکنش بازیکنان را پس از برد مقابل سایپا درون پی داشت.

با حضور برانکو درون تیم پرسپولیس این تیم پس از سال‌ها توانست قدرت اول فوتبال ایران شود ولی کاشانی درون صحبت‌هایی عجیب عنوان کرد که «برانکو مربی پرسپولیس بوده ولی این تیم را برانکو قهرمان نکرده هست بلکه مجموع مدیریت باشگاه نتیجه‌اش قهرمانی شده هست! این قهرمانی‌ها حاصل مدیریت باشگاه و حمایت بی‌دریغ هواداران بوده هست» این صحبت‌های عجیب کاشانی سبب شد تا وی به تکذیب صحبت‌هایش بپردازد هرچند که فایل صوتی این مصاحبه منتشر شد تا معلوم شود رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس کار عجیبی ازبرای تکذیب مصاحبه انجام داده به چه دلیل که متن منتشر شده دقیقاً صحبت‌های وی بوده هست.

کاشانی ولی که درون سال‌های گذشته عضو دائمی هیأت مدیره بوده پیش از این هم اظهارنظرهایی جنجالی علیه سرمربی سرخپوشان  انجام داده و مصاحبه روز گذشته وی تنها نمونه این اظهارات نابخردانه نیست بلکه وی سابقه طولانی درون اظهارنظرهای عجیب علیه برانکو دارد. این عضو همیشگی هیأت مدیره پرسپولیس  با بیان نظرات قابل تاملش درون روز گیم با سایپا که نتیجه آن ازبرای سرخ‌پوشان درون مسیر رسیدن به قهرمانی بسیار با اهمیت بود جنجال عجیبی به پا کرد و سبب شد تا آرامش درون اردوی شاگردان برانکو قبل از این گیم حساس از میان برود.

کاشانی مدت وقت‌ها قبل درون یک مصاحبه جنجالی عنوان کرد که پرسپولیس با وجود اینکه درون لیگ ایران قهرمان شده ولی احتیاج به مربی بهتری دارد. رئیس هیأت مدیره پرسپولیس درون این باره گفته: «برانکو مربی باکلاسی هست ولی معلم کلاس اول نمی‌تواند به کلاس ششمی‌ها درس بدهد و پرسپولیس احتیاج به تفکر جدیدی دارد!» این صحبت های گاه و بیگاه کاشانی و صحبت‌هایی که علیه سرمربی موفق تیم پرسپولیس انجام داده تنها سبب برهم خوردن آرامش این تیم درون مقاطع حساس شده هست و معلوم نیست این پیر فوتبال که باید تجربه‌های زیادی داشته باشد با چه استدلال و منطقی اینگونه دست به خودزنی زده و ازبرای باشگاهی که رئیس هیأت مدیره آن هست حاشیه‌سازی می‌کند. عدم علاقه کاشانی به برانکو مدت وقت‌ها هست که از خفا خارج شده و وی بارها رسماً رودرروی این مربی موفق و کروات قرار گرفته هست.

کاشانی حتی درون ملاقات نوروزی که با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس داشت درون اقدامی عجیب درون امور فنی پرسپولیس دخالت کرد  خواستار گیم کردن محسن مسلمان شده بود که آن روزها درون پرسپولیس گیم نمی‌کرد. کاشانی حتی بارها درون خصوص برخورد انضباطی برانکو با بازیکنانی نظیر رامین رضائیان و مهدی طارمی نظری خلاف آنچه وی داشت از خود نشان داد و درون حالیکه بحث فنی تیم درون حیطه وظایفش نبود ولی وارد حیطه فنی شد.

کاشانی که سال‌ها هست عضو و رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس هست از کلیدواژه‌ای درون همه مصاحبه‌هایش استفاده کردن می‌کند و آن این هست که پرسپولیس باید از تیم شدن خارج شده و تبدیل به باشگاه شود ولی درون این میان کاشانی باید به این سؤال جواب دهد که خود وی درون همه این سال‌هایی که عضو هیأت مدیره پرسپولیس بوده چه اقدامی ازبرای باشگاه شدن پرسپولیس انجام داده هست؟ کاشانی که مدعی کار حرفه‌ای هست باید به این سؤال افکار عمومی جواب دهد که دخالت درون مسائل فنی و صحبت علیه یک سرمربی موفق آیا از اصول حرفه‌ای به دور نیست؟ 

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس که درون بیشتر مواقع بی‌اطلاع از امور هست آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده که به چه دلیل تصویر پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس درون ساختمان این باشگاه نصب نشده هست؟آیا دخالت یک مسئول درون کار فنی توجیه دارد؟ وی با چه ادله و استدلالی مدعی هست که پرسپولیس توسط مدیریت باشگاه قهرمان شده و نقش برانکو را بی‌رنگ می‌کند؟ شاید به نظر می‌رسد جعفر کاشانی به جای باشگاه کردن پرسپولیس قبل از هر چیز به وضعیت باشگاه شاهین رسیدگی کند که این روزها جز یک استخر و یک زمین مصنوعی چیزی از آن باقی نمانده هست. 

جعفر کاشانی فرد مورد احترام و تحصیل‌کرده‌ای درون فوتبال ایران به حساب می‌آید و احتیاج به یادآوری این مَثل نیست که حرمت امامزاده را متولی‌اش نگه می‌دارد ولی وی به چه دلیل درون روزهای حساس پرسپولیس آب به آسیاب رقبا ریخته و علیه سرمربی موفقی صحبت می‌کند که بازیکنان هم به خود اجازه دهند علیه وی مصاحبه کنند؟ مطمئناً‌ باشگاه شدن تیم پرسپولیس به توانی بیش از انجام مصاحبه‌های کلیشه‌ای و ملال‌آور احتیاج دارد و بهتر هست که این رئیس همیشگی هیأت مدیره پرسپولیس که درون همه هیأت مدیره‌ها حضور دارد اصول حرفه‌ای شدن را ابتدا از خود شروع کند و اجازه ندهد با اظهارنظرهایی عجیب که احتیاج به تکذیب شتابزده پیدا می‌کند بازیکنان روی‌درون روی وی بایستند. به چه دلیل که درون این شرایط شأن وی به عنوان یک پیشکسوت و مقام مسئول زیر سؤال می‌رود. کاری که کاشانی درون موارد مختلف و متعدد انجام داده همانند اقداماتی هست که این روزها ادمین‌های نوجوانان کانال‌های تلگرامی انجام می‌دهند و بهتر هست به کاشانی توصیه شود که کم و گزیده سخن بگوید. درون روزهایی که برانکو ماه‌ها هست از باشگاه پرسپولیس طلب دارد و درون این شرایط بدون حاشیه‌سازی این تیم را به سمت موفقیت سوق داده واقعاً اتفاق عجیبی هست که به جای دلجویی از وی درون این روزهای دشوار عنوان شود که وی نقشی درون قهرمانی‌های پرسپولیس نداشته هست.

جعفر کاشانی با سابقه ای که درون فوتبال از خود به جای گذاشته قطعا و حتما یکی از شناسنامه های اردوگاه سرخ هست ولی اینکه از کاشانی و کاشانی ها چطور یاد می شود و باید یاد شود تا حدودی به خود این افراد هم باز می گردد. زمانی کاشانی درون روز یک گیم با اهمیت و حساس به لحاظ جدولی اثرات مثبت یک مربی را بی دلیل زیر سوال می برد و سپس پس از مدتی به شکل مبتدیانه ای این صحبت ها ماستمالیزه می شود کاملا معلوم می کند هیچ تدبیر و سیاستی پشت این صحبت ها نبوده که درصورتیکه هم هدفی بابت این صحبت ها بوده نه وقت مناسبی برایش انتخاب شده و نه صحبت ها جایی ازبرای دفاع دارد. 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *