احمدی: منبع درآمدی نداریم/ ۴۰۰هزار تومان خرج رفت‌وآمدمان هم نمی‌شود

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پرداخت پاداش یک میلیون دلاری وزارت ورزش به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعتراضات زیادی را از سوی ورزشکاران مدال‌آور رشته‌های مختلف درون پی داشت که پریسا احمدی ملی‌پوش برنزی روئینگ بانوان ایران یکی از این ورزشکاران هست. 

وی درون گفت‌وگو با فارس درون این خصوص صحبت‌هایی مطرح کرد که درون زیر می‌خوانید: 

فارس: پس از گیم‌های آسیایی اردوهای شما تعطیل شده هست ولی با معلوم شدن کادر فنی اردوها شروع می‌شود. 

بله؛ ما ۶ ماه اردو نداشته‌ایم و البته درون این مدت وقت خودمان تمرین کردیم قرار هست از چند روز دیگر اردوها شروع شود. 

فارس: روئینگ ایران درون گیم‌های المپیک ۲۰۱۶ تنها یک سهمیه توسط مهسا جاور کسب کرد فکر می‌کنید درون این دوره تعداد المپیکی‌های ایران بیشتر شود؟

من امیدوارم و ما تلاش می‌کنیم بیشتر از یک سهمیه کسب کنیم. تمریناتمان را خوب دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم درون مسابقات جهانی این سهمیه را بگیریم.

فارس: البته با توجه به نتایجی که بانوان روئینگ سوار درون گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ داشتند این امیدواری ازبرای کسب سهمیه بیشتر شده هست…

ما درون گیم‌های آسیایی با اختلاف یک ثانیه سوم شدیم و مدال برنز را گرفتیم تا مسافت ۱۸۰۰ متر اول بودیم ولی به خاطر موجی که ایجاد شد پارویمان گیر کرد. چین و کره که قهرمانان جهان هستند با ما درون یک خط قرار گرفتند به صورتی که تیم‌های اول تا سوم معلوم نبودند. ما با چین یک ثانیه و با کره صدم ثانیه اختلاف داشتیم. با این دید می‌توانیم سهمیه المپیک بگیریم به شرطی که از ما حمایت کنند. ما تلاشمان را ازبرای کسب سهمیه المپیک توکیو به کار می‌گیریم ولی مسئولان هم به ما باید نگاه ویژه داشته باشند چون حقوق‌هایی که می‌گیریم خرج رفت و آمدمان هم نمی‌شود. 

فارس: حقوق‌تان ماهیانه چقدر هست؟ 

ماهی ۴۰۰ هزار تومان می‌گیریم به شرطی که درون اردو باشیم به این معنی الان که ۶ ماه هست اردو نداریم حقوقی هم نمی‌گیریم. این ۴۰۰ هزار تومان خرج رفت و آمد ما هم نمی‌شود. از طرفی قیمت مکمل‌‌ها هم افزایش داشته هست. با توجه به اینکه باید همیشه درون اردو باشیم نمی‌توانیم جای دیگری کار کنیم چون درون روز سه وعده تمرین داریم و ۵۰ کیلومتر پارو می‌زنیم. مشکل دیگر من نداشتن لیگ هست به همین دلیل منبع درآمدی نداریم.

فارس: پس این دلایل سبب شد تا شما عکسی را منتشر کرده و از پاداش به بازیکنان تیم ملی فوتبال اعتراض کنید؟ 

بازیکنان تیم ملی فوتبال حق دارند آنها هم زحمت کشیدند ولی ما هم زحمت می‌کشیم. من حسادت نمی‌کنم ما به خاطر ایران و مردم کشورمان تلاش می‌کنیم. ازبرای بالا بردن پرچم ایران پشت سدها تمرین می‌کنیم. از همه چیز و از خانواده‌هایمان ماه‌ها دور هستیم ولی حقوق ما کم هست. جایزه ما را هم نصف می‌کنند چون قایق ما دونفره هست می‌گویند رشته ما تیمی هست ولی رشته‌های تیمی به فوتبال، فوتسال،‌والیبال،‌هندبال و بسکتبال می‌گویند آنها تیمی هستند نه ما که تا آخرین لحظه تک نفره تمرین می‌‌کنیم. روئینگ رشته سختی هست ما استعدادهای زیادی داریم که می‌توانند درون مسابقات جهانی سهمیه بگیرند. مسئولان هوای ما را داشته باشند و بیشتر به رشته ما نگاه کنند. 

فارس: به شما چقدر قرار هست پاداش دهند؟

ما درون گیم‌های آسیایی برنز گرفتیم که ازبرای رشته‌های تیمی ۴۰ سکه درون نظر گرفته‌اند. چون قایق ما ۲ نفره بود، این تعداد نصف می‌شود.

انتهای پیام/س

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *